Naše prodejna je od 10.5. opět otevřena dle běžné otevírací doby. Těšíme se na vás!

Pojďme zapracovat na přebytku odpadu na Zemi

Již 16 let se snažíme nabízet široké veřejnosti, nejen z Kladenska, sportovní vyžití a aktivní životní styl, a to za podpory toho nejlepšího vybavení a funkčních prostředků. Založili jsme outdoorový obchod a e-shop, vybudovali lanový park na stromech v lesoparku městského stadionu Sletiště, spolu se spřízněnou organizací zrevitalizovali starou nepoužívanou halu v kladenské Poldovce a postavili v ní 18m vysokou stěnu, pořádali jsme spoustu sportovních a outdoorových akcí a závodů, podpořili jsme při osobních výkonech a v cestách za dobrodružstvím mnoho týmů, oddílů i jednotlivců. Prostě milujeme sport a to „být aktivní“, a to zejména venku, v přírodě. A rádi bychom udělali ještě krůček dalším směrem. Chtěli bychom se zapojit do snah udržet co nejvíce té přírody i pro další generace. Jsme sice malá společnost, ale ambice máme nemalé a doufáme, že třeba alespoň někoho budeme inspirovat v tom, jít do toho s námi. Stejně jako my se neustále inspirujeme lidmi a firmami nejen v České republice, ale na celém světě. Pojďme společně tu naši planetu chránit, ať nám své krásy pro naše toulky může nabízet ještě dlouhá léta.

A o co přesně jde?

Rozhodli jsme se začít se více zabývat pojmem udržitelný rozvoj a realizovat kroky, které jej pomůžou naplnit, nebo k němu alespoň přispějí. A nezůstaneme jen u obecného udržitelného rozvoje či jen u nás. Ale rádi bychom tento trend nabídli i vám, abyste měli snadnější volbu a více možností, budete-li chtít zařadit do svého života určité kroky na své osobní cestě k udržitelnému rozvoji.

Naše hlavní myšlenky a plány spočívají zejména v těchto snahách:

  • jako firma produkovat co nejméně odpadu a odpad třídit a recyklovat
  • používat eko výrobky na čištění a úklid nejen v naší firmě, ale zpřístupnit tyto prostředky i našim zaměstnancům a spolupracovníkům
  • nabídnout možnost pořídit si eko výrobky a eko čistící prostředky co nejvíce lidem, a to s podporou bezobalového prodeje
  • vzdělávat se v oblasti udržitelného rozvoje a poskytovat užitečné informace v této oblasti
  • sledovat nové trendy a informovat o nich (jako např. o tzv hi-tech bio, nebo-li „fresh“ péči o tělo a sportovních doplňcích stravy od rakouské společnosti Ringana)

 

Udržitelnost, ekologie, ochrana životního prostředí, láska k přírodě, to jsou všechno věci, které nám vždy byly blízké. A nyní chceme, aby se zapojily výrazněji i do filosofie naší společnosti. Již v současné době ve firmě třídíme a recyklujeme odpad, balící prostředky znovu používáme a využíváme, jak jen se dá, a do budoucna to snad ještě vylepšíme. V brzké době budou naše igelitové tašky nahrazeny méně barevnými taškami z recyklovaného papíru. Na našich webových stránkách se v tuto chvíli pro vás vytváří speciální kategorie s ekologicky šetrnými výrobky – která bude nabízet přehled eco-friendly outdoorového vybavení, ekodrogerie vhodné pro outdoorové použití atd. V neposlední řadě jsme navázali spolupráci s firmou Tierra Verde, a pro příznivce bezobalového prodeje budujeme v naší kladenské prodejně stáčírnu čistících eko prostředků, kde si budete moci tento sortiment natočit do vlastních obalů a tím šetřit spotřebu plastů. Na severozápad od Prahy budeme v tuto chvíli jedinou stáčírnou tohoto druhu (mapa stáčíren Tierra Verde). Doufáme, že touto možností oslovíme ekologicky smýšlející duše z řad Kladeňáků i širšího okolí a nabídneme zajímavou, a k tomu ještě prospěšnou, variantu k nákupu běžné drogerie. Postupně máme v plánu jít touto cestou dál a nabídnout další možnosti, služby, nápady. V tuto chvíli je pro nás důležité hlavně začít – motivovat a inspirovat co nejvíce lidí a pomalu lepšit stávající situaci neskutečného přebytku odpadu. Pojďte do toho s námi!

yellow-bluedlouhebanner

 „Věříme, že svět, ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra.“ - Tierra Verde - výrobce ekodrogerie z Brna

Chceme vám co nejvíce vyjít vstříc s výběrem sortimentu v naší stáčírně ekodrogerie, řekněte nám, o jaké výrobky byste měli největší zájem!

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.