Pojďme zapracovat na přebytku odpadu na Zemi

Již 16 let se snažíme nabízet široké veřejnosti, nejen z Kladenska, sportovní vyžití a aktivní životní styl, a to za podpory toho nejlepšího vybavení a funkčních prostředků. Založili jsme outdoorový obchod a e-shop, vybudovali lanový park na stromech v lesoparku městského stadionu Sletiště, spolu se spřízněnou organizací zrevitalizovali starou nepoužívanou halu v kladenské Poldovce a postavili v ní 18m vysokou stěnu, pořádali jsme spoustu sportovních a outdoorových akcí a závodů, podpořili jsme při osobních výkonech a v cestách za dobrodružstvím mnoho týmů, oddílů i jednotlivců. Prostě milujeme sport a to „být aktivní“, a to zejména venku, v přírodě. A rádi bychom udělali ještě krůček dalším směrem. Chtěli bychom se zapojit do snah udržet co nejvíce té přírody i pro další generace. Jsme sice malá společnost, ale ambice máme nemalé a doufáme, že třeba alespoň někoho budeme inspirovat v tom, jít do toho s námi. Stejně jako my se neustále inspirujeme lidmi a firmami nejen v České republice, ale na celém světě. Pojďme společně tu naši planetu chránit, ať nám své krásy pro naše toulky může nabízet ještě dlouhá léta.

A o co přesně jde?

Rozhodli jsme se začít se více zabývat pojmem udržitelný rozvoj a realizovat kroky, které jej pomůžou naplnit, nebo k němu alespoň přispějí. A nezůstaneme jen u obecného udržitelného rozvoje či jen u nás. Ale rádi bychom tento trend nabídli i vám, abyste měli snadnější volbu a více možností, budete-li chtít zařadit do svého života určité kroky na své osobní cestě k udržitelnému rozvoji.

Naše hlavní myšlenky a plány spočívají zejména v těchto snahách:

  • jako firma produkovat co nejméně odpadu a odpad třídit a recyklovat
  • používat eko výrobky na čištění a úklid nejen v naší firmě, ale zpřístupnit tyto prostředky i našim zaměstnancům a spolupracovníkům
  • nabídnout možnost pořídit si eko výrobky a eko čistící prostředky co nejvíce lidem, a to s podporou bezobalového prodeje
  • vzdělávat se v oblasti udržitelného rozvoje a poskytovat užitečné informace v této oblasti
  • sledovat nové trendy a informovat o nich (jako např. o tzv hi-tech bio, nebo-li „fresh“ péči o tělo a sportovních doplňcích stravy od rakouské společnosti Ringana)

 

Udržitelnost, ekologie, ochrana životního prostředí, láska k přírodě, to jsou všechno věci, které nám vždy byly blízké. A nyní chceme, aby se zapojily výrazněji i do filosofie naší společnosti. Již v současné době ve firmě třídíme a recyklujeme odpad, balící prostředky znovu používáme a využíváme, jak jen se dá, a do budoucna to snad ještě vylepšíme. V brzké době budou naše igelitové tašky nahrazeny méně barevnými taškami z recyklovaného papíru. Na našich webových stránkách se v tuto chvíli pro vás vytváří speciální kategorie s ekologicky šetrnými výrobky – která bude nabízet přehled eco-friendly outdoorového vybavení, ekodrogerie vhodné pro outdoorové použití atd. V neposlední řadě jsme navázali spolupráci s firmou Tierra Verde, a pro příznivce bezobalového prodeje budujeme v naší kladenské prodejně stáčírnu čistících eko prostředků, kde si budete moci tento sortiment natočit do vlastních obalů a tím šetřit spotřebu plastů. Na severozápad od Prahy budeme v tuto chvíli jedinou stáčírnou tohoto druhu (mapa stáčíren Tierra Verde). Doufáme, že touto možností oslovíme ekologicky smýšlející duše z řad Kladeňáků i širšího okolí a nabídneme zajímavou, a k tomu ještě prospěšnou, variantu k nákupu běžné drogerie. Postupně máme v plánu jít touto cestou dál a nabídnout další možnosti, služby, nápady. V tuto chvíli je pro nás důležité hlavně začít – motivovat a inspirovat co nejvíce lidí a pomalu lepšit stávající situaci neskutečného přebytku odpadu. Pojďte do toho s námi!

yellow-bluedlouhebanner

 „Věříme, že svět, ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra.“ - Tierra Verde - výrobce ekodrogerie z Brna

Chceme vám co nejvíce vyjít vstříc s výběrem sortimentu v naší stáčírně ekodrogerie, řekněte nám, o jaké výrobky byste měli největší zájem!

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.