O stáčírně ekodrogerie

Věříme, že má smysl chovat se co nejšetrněji nejen k sobě, ale i k přírodě. Přeci jen láska k přírodě a trávení času v ní je to, co nás vedlo k tomu založit obchod s outdoorovým a horolezeckým zbožím. Za posledních 16 let, co obchod máme, se toho však hodně změnilo a například igelitové tašky, které dříve byly nutností v každém krámě měníme za papírové tašky, abychom neprodukovali ještě více odpadu a zejména plastů, které tu naši krásnou přírodu mohou pěkně potrápit. Toto smýšlení nás postupně dovedlo až k nápadu založit u nás v prodejně stáčírnu ekodrogerie. Od nápadu ke skutkům stačilo málo a rozjel se kolotoč příprav, které vyvrcholí v prvním týdnu v červnu. 
tierra

Udělali jsme průzkum toho, co byste ve stáčírně nejvíce uvítali, objednali jsme si stojan na kanystry drogerie, absolvovali školení od výrobce ekodrogerie Tierra Verde a teď už jen čekáme, až nám to vše dorazí. 

Abyste věděli, na co se můžete těšit, začneme představením firmy, od které jsme si ekodrogerii vybrali. Jedná se o firmu Tierra Verde, která v Brně začala v roce 2008 prodávat mýdlové ořechy a výrobky z nich, jako variantu ekologicky šetrného praní. Možná už jste se s jejich výrobky setkali například v DM drogeriích pod značkou Yellow and Blue. 

Základem ekodrogerie Yellow&Blue jsou mýdlové ořechy, které mají přirozenou funkční prací složku saponin. Má skvělé dezinfekční a protiplísňové účinky. Drogerie je doplněna o další účinné přírodní složky. Výrobky mají šetrné složení, které je vhodné i pro alergiky, ekzematiky a nebo lidi s citlivou pokožkou. Výrobky nejsou testovány na zvířatech ani neobsahují živočišné přísady (kromě žlučového mýdla) a díky tomu jsou vhodné i pro vegany. 

bannertvbanner tv2

Yellow&Blue je česká značka ekodrogerie, která se vyrábí přímo v Brně. Tierra Verde se ale nikdy nezastavila a neustále šlape dál v cestě za udržitelným rozvojem. Pořád hledá například cesty, jak zredukovat odpad, který jako firma produkuje a všechen odpad, který lze, využívají na další věci, vyrábějí například tašky a obaly z velkých pytlů, ve kterých jim chodí ingredience. Také mění své obaly a z původních plastových lahví přešli na papírové sáčky a krabičky a kde byl plast stále nutný, na plastové sáčky. Ale hlavně, rozjeli koncept prodeje jejich drogerie kompletně bez obalu díky stáčírnám. První stáčírny byly představeny světu na jaře 2017 a nyní je jich v Česku a na Slovensku více než 50. 

banner-stacirny-CZ-380x240-redesign

Ve stáčírně si budeme moci stočit do vlastních přinesených obalů přípravky ekodrogerie, která nám umožní praní a úklid domácnosti, ale díky šetrnosti prostředků není problém využít je ani na praní či mytí nádobí v outdoorovém prostředí. Začínáme nabídkou 6 různých prostředků, kterou podpoříme i doplňkovým prodejem různých maličkostí, které Tierra Verde nabízí, například síťových pytlíků na bezobalový nákup zeleniny a ovoce, bambusové kartáčky na zuby a různé kartáče do domácnosti. Postupně můžeme nabídku rozšířit o další věci, o které bude zájem. Budeme moc rádi, za zpětnou vazbu od vás, abychom mohli naše služby poskytovat co nejlépe. 

Do stáčírny nám ekodrogerie dorazí ve 25l kanystrech, které po vyprázdnění vracíme pro znovunaplnění a tak se používají znovu a znovu. Prostředky si budete moci stočit do přinesených obalů.

Na co se tedy můžeme ve stáčírně těšit v tekuté podobě:

Prací gel s vůní pomeranč

Puer - bělící prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku

Aviváž

Gel na nádobí

Gel do myčky 

Univerzální čistič

WC čistič

A do vlastní nádoby bude možné si i odebrat z 15kg balení BIKU

Objednali jsme také kartáčky na zuby, kartáče na zeleninu, na sklenice, na nádobí, kartáčky na ruce, štětku na WC a žlučová mýdla. 

Předpokládaný datum spuštění stáčírny je středa 6.6.2018 hned po závozu a sestavení stojanu.

kartáčky

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.